top of page
  • Yazarın fotoğrafıŞener Türkmenoğlu

Gururla ve yaşanmış anılarla geçen bir yıl…

Hem çok mutlu hem de hüzün doluyum…

7 Mart 2023 tarihi babam Metin Türkmenoğlu’nun 60 yıllık mesleğinin, 52 yıllık Foto Metin hikayesinin, anıların, yaşanmışlıkların, güzel dostlukların ve birikmiş görsel hafızasının buluştuğu “Foto Metin Müzesi”nin açılışını gururla yapmıştık. O günlerde hepimiz çok mutluyduk, çünkü anlatılan tarihin mimarı babacığıma, emekleri karşısında hak ettiği bu gururu görmesi nasip olmuştu

Verdiğim bu çabanın, iki ay gibi kısa bir sürede olsa babam tarafından keyfinin ve gururunun yaşanması, bugün itibariyle benim için en kıymetli olanıydı.  

3 Mayıs 2023 tarihi bizim için kara gün olmuştu ve canım babam artık aramızda olmayacaktı. Onu çok özlüyoruz, her zaman rahmetle ve dualarımızla anıyoruz. Hani derler ya kimler geldi kimler geçti; Eyüp’ümüzden de birçok unutulmayan gibi bir Foto Metin gelip geçti.

Son sözde babacığıma; “Sen gittin ama mekanın, emeklerin, hatıratların ve görsel hafızan müzemizde yaşıyor. Seni seven dostların, yakınların  tanıyan, tanımayan birçok insan, gençler, çocuklar ziyarete geliyor. Hem seni tanıyorlar hem de yâd ediyorlar.

Mekanın cennet olsun büyük usta.

Seni, en sevdiğin şarkı “Boğaziçi” eşliğinde Fatma kardeşimin hazırladığı güzel video ile anıyoruz.13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page